Předčasná ejakulace a co s ní

Čas od času se s tímto problémem setká každý muž. Nejde o žádnou katastrofu, pokud ovšem k předčasné ejakulaci nedochází pravidelně. Příčin může být mnoho, ale s většinou z nich si dokážete hravě poradit i bez lékařské pomoci.

Troška lékařských termínů

Lékaři definují předčasnou ejakulaci takto: Neschopnost ovládnout výron semene tak, aby při styku byli uspokojení oba partneři. Jinými slovy, pokud dojde k uvolnění semene do 3-5 minut od vstupu do pochvy a partnerka není uspokojena, můžeme mluvit od předčasné ejakulaci. V zásadě rozlišujeme čtyři typy předčasné ejakulace:

Ejaculation ante portas – ještě před branami aneb k pohlavnímu styku ještě ani nedošlo.

Ejaculatio praecox – je hotovo do jedné minuty od vstupu.

Coitus brevis – krátká soulož aneb tři minuty a finito.

Relativní předčasná ejakulace – styk trvá více než pět minut, ale žena není stále dostatečně uspokojena.

Jak je vidět, předčasnou ejakulaci mohou jednotlivé páry vnímat různé. Některé ženy potřebují k dosažení vrcholu mnohem více než je pouhé dráždění vnitřních stěn pochvy a bodu G. Jiné páry zase používají samotný akt až jako finální zakončení jiných dráždivých technik, takže jim coitus brevis nepřijde jako nic mimořádného.

Zpomalovací metody v praxi

Někdy je ale třeba výdrž penisu přece jen trochu prodloužit. A jak na to?

Polohy a techniky

Vhodné polohy

Pokud chcete vydržet dlouho, je misionář tou absolutně nejhorší volbou, to si pamatujte. Pochva a penis jsou spolu ve velmi úzkém kontaktu a tohle rozložení sil by moc dlouho nevydržel ani Casanova. Mnohem lepší je poloha na boku, kdy muž vstupuje zezadu. A pokud se partnerka v zádech trochu prohne, budete narážet přesně na její bod-G. Skoro stejně funguje i obrácený koníček, při kterém se ženě nedíváte do očí ale na zadeček.

Polohy na zádech je možné použít také, ale budete potřebovat velký polštář, kterým partnerce podložíte pánev. Fungují i zvednuté a roztažené nohy, nejlépe opřené o ramena.

Silný stisk

Naučte svou partnerku umění indických kurtizán a nebudete litovat. Právě ony přišly na to, že když penis stisknete hodně silně hned za žaludem, snížíte jeho prokrvení a samotnou ejakulaci oddálíte o 1-2 minuty i více.

Přerušovaná soulož

Taky dobrý nápad, pokud zvládnete partnerčinu pochvu opustit alespoň na 30 sekund a zůstat v klidu. Nejspíš si toho ani nevšimne, když se jí budete místo toho věnovat prsty nebo jazykem.

Odvedení pozornosti

Když zaměstnáte svou mysl, zpozdíte tím i ejakulaci. Co třeba nějaký složitý matematický příklad? Nebo třeba vyjmenovaná slova po B. Hlavně ne žádné vtipy, ty mívají často docela opačný efekt.

Rafinované pomůcky

Chladivé a znecitlivující gely

Existují a fungují, pokud je používáte správně. Znecitlivující gel je třeba použít zhruba 15 minut před samotným pohlavním stykem. Nanáší se na umytý a osušený žalud a na uzdičku (vazivové vlákno na spodní straně penisu). Předtím by měly být uloženy na chladnějším místě (ale lednice už je moc). Jejich účinky se ale někdy mohou přenést i na partnerku, je proto lepší použít kondom.

Kondom

Koneckonců, i kondom pomáhá oddalovat ejakulaci, protože snižuje vznikající tření. A nemusíte z jeho použití hned dělat aféru. Stačí nalákat partnerku na nějaké dráždivější kousky, které vám ostudu určitě neudělají.

Užitečné cvičení

Kegelovy cviky

Posílení svalů pánevního dna má na délku erekce také velmi pozitivní vliv. Je to snadné. Stačí při odskočení na malou několikrát vědomě přerušit proud moči. Až vypozorujete, které svaly přitom zapojujete, můžete cvičit kdykoliv. Pro pozorovatelný efekt stačí 3x denně zopakovat sérii 15 zatnutí. A to kdykoli, třeba v autobuse, na nudné konferenci nebo ve sprše. Zvenku totiž není vidět vůbec nic.

Když to nepomůže…

Prodloužení času erekce a ejakulace je běh na dlouhou trať. Po 3-6 měsících snažení by ale už měly být vidět znatelné výsledky. Pokud ne, neobejdete se nejspíš bez rady lékaře (urologa). Předčasná ejakulace je často jediným příznakem chronického zánětu prostaty, který je třeba odborně vyléčit. Problémy trvající již od zahájení vašeho sexuálního života zase mohou značit zkrácenou uzdičku, kterou nelze vyřešit jinak než malým chirurgickým zákrokem. Stud není určitě na místě, vždyť spokojený sexuální život za těch pár chvil v ordinaci přece stojí!


3 Comments

  1. Michal 31.8.2015 Reply
    • Jana Šrámčíková 3.9.2015 Reply
  2. Sváťa 3.9.2015 Reply

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *