Podle čeho volit sexuální polohy?

Změny sexuálních poloh jsou žádoucí, není ale rozhodně třeba při jednom styku dokazovat svou zdatnost a zkušenost tím, že jich vystřídáme pět nebo i více. Změna polohy může přinést jednomu z partnerů trochu pohodlí a fyzické úlevy stejně jako změnit stimulovanou oblast a výrazně tak zvýšit zážitek ze sexu. Jakou polohu zvolit pro začátek je ovlivněno několika základními faktory, stejně tak polohy vhodné a méně vhodné jsou pro každého z nás rozloženy trochu jinak.

 

S ohledem na partnera nebo partnerku

bychom měli volit polohy takové, které budou vyhovovat oběma, v žádném případě nebudeme toho druhého do ničeho nutit. Pokud máme v sobě touhu po gymnastických výkonech, nevybereme si jako partnerku postarší tělnatou dámu, která touží po příjemném, spíš něžném sexu bez velkého divočení. Ovšem překvapení se můžeme dočkat kdykoli, rozhodně tedy toho druhého nepodceňovat, to se nevyplácí! Naopak divošku se sklony k nymfománii asi nenadchneme ani několikrát poctivě „odpracovanou„ misionářskou polohou, buďme připraveni na pořádnou jízdu. Vůbec nejlepším řešením je, dokážeme-li si před sexem trochu navzájem ujasnit, co bychom rádi, jak se nám to líbí a čemu se naopak chceme vyhnout. Například anální sex je už dlouhá léta běžnou praktikou v pornografii a považuje se i při diskusích o sexu za něco zcela běžného, stejně jako lehčí BSDM praktiky nebo hluboký orál, ve skutečnosti to ale může být úplně jinak. Mnohé ženy i muži se tváří do poslední chvíle zkušeně a nechtějí ztratit tvář, nakonec ale s rozpaky vycouvají i od celkem běžných technik. Jenže popovídat si o detailech v sexu před započetím kopulace, to bývá někdy opravdu obtížné a pro mnohé neschůdné. Pokud je domluva předem možná, bude vše snazší a sex příjemnější, věřte tomu!

 

Kuličky a tlouštící to mají rádi jinak

Lidé silnějších postav mají podle posledních výzkumů i anket a veřejného dotazovnání staršího data k sexu velmi kladný vztah a věnují mu mnohem více času i v praxi, než třeba lidé s výraznější podváhou. Pokud jste kulatější postavy a stejně tak váš erotický protějšek, vůbec to tedy neznamená, že byste se v sexu měli nějak omezovat. Jen je třeba vybrat vhodnou polohu podle situace, možná to s tou nadváhou zase není tak hrozné, jak si namlouváte. Korpulentní lidé mívají spíš problém s vysvléknutím při plném světle, zařiďte tedy decentní tlumené osvětlení a hned to bude snazší. Jakmile už dojde k věci, zábrany jdou většinou rychle stranou. Při pohybu a kontaktu „tělo na tělo“ dochází běžně k nepříliš estetickému pocení, vonné tyčinky nebo svíčky tedy atmosféru také zpříjemní. Zajímavou a pro oba silnější partnery vhodnou volbou je poloha na boku, kdy je možné hloubku průniku dobře regulovat. Je-li silnější postavy muž, žena si většinou usedne na něj, je-li žena hodně kyprých tvarů, nabídne se zezadu nebo vleže na zádech na zvýšené podložce, muž její nohy může uchopit rukama nebo si je položí na ramena. Ale možná byste se divili, jak dokáží být takoví „medvídci“ a baculky čiperní, ohební a vynalézaví, když se jedná o sex. Navíc polštáře a podložky mnohé usnadní, jen je mít včas připravené.

fat girl

Kila navíc chuť k sexu rozhodně neubírají

Zdroj obrázku: tumblr.com/

 

Vyšší věk není překážkou, berme na něj ale ohled

S pokročilým věkem už jsme si většinu krkolomných poloh vyzkoušeli v dobách největší erotické aktivity, ovšem stále stojí za to se něčemu novému přiučit a vyzkoušet dosud nepoznané. Tím nejsou myšleny gymnasticko-akrobatické sestavy, před nimiž by bledly i ilustrace u Kámásútry, rozhodně by ale ti dříve narození neměli zůstávat u svých dvou nebo tří osvědčených poloh, případně se je mohou pokusit „oživit“ přidáním dalších drobných obměn a novinek. To se týká i zapojení nejrůznějších erotickým pomůcek, vždyť nikde není psáno, že musíte všechno „odřít“ sami. A že těch pomůcek stále přibývá! Stačí zalistovat nabídkou moderního e-shopu (např. http://www.bananek.cz/), vyberou si zájemci o sex v každé věkové (i jakékoli jiné kategorii). Rada tedy zní – neopouštět osvědčené techniky, ale přinést do nich nějakou inovaci, oživit je a zatraktivnit. Změna polohy v průběhu sexu nemusí být nijak krkolomná a nemusí proběhnout okamžitě, některé takové manévry lze dobře předem promyslet, abychom nakonec nepokazili situaci pádem z „lože lásky“ nebo nějak navzájem zoufale zaháknuti či propleteni.

 

Oživení déletrvajícího vztahu

Pro sex a erotiku ne nejhorší zhoubou monotónnost, stereotyp a nuda, pocit povinnosti a nutnosti. To platí zejména u vztahů, které již nějakou dobru trvají a jako by došlo k vyčerpání erotického náboje a motivace. Pokud se nechcete „odreagovat“ někde stranou a riskovat katastrofický vývoj vztahu, zapracujte na oživení třeba navržením nové erotické polohy, co třeba inspirace lechtivým filmem nebo knihou? Možností je spousta, v sexu bez fantazie bychom byli bezradní, jenže určitě si poradíme a něco opravdu peprného dokážeme vymyslet, že? Aniž by to muselo být doopravdy, zahrajte si třeba na role, jednou jako submisivní a podřízený uťápnutý chudinka s divokou dračicí, podruhé coby mocný vládce, Samec Nadsamec, přicházející zkontrolovat svou oddanou otrokyni. Bude to fungovat, je to totiž vyzkoušené a ověřené! Tak jen do toho…


5 Comments

  1. DanaČ 18.6.2015 Reply
    • Josef Jehlička 18.6.2015 Reply
  2. Luděk 13.8.2015 Reply
    • Josef Jehlička 13.8.2015 Reply
  3. josef 28.8.2015 Reply

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *