5 zajímavostí o líbání

Líbání patří mezi nejpříjemnější věci na světě. Podle průzkumů každý člověk stráví za svůj život líbáním plné dva týdny. Ve vášnivých polibcích se ale skrývá mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát.

Spolehlivá navigace

Věděli jste, že dva lidé se mohou v noci vzájemně najít jen podle rtů? Přehmaty jsou prakticky vyloučeny. Proto nemusíte mít strach, že v noci svého milého políbíte například na nos…

Maximální vzrušení

Líbání jako předehra není vůbec špatný nápad. Líbání totiž pomáhá tělu účinně relaxovat tím, že snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Při výměně slin u tzv. francouzského polibku se navíc do organismu ženy dostává mužský sexuální hormon testosteron (kterého ženské tělo produkuje od přírody méně) a tím rychle navozuje pocit sexuálního vzrušení.

Líbáním se hubne

Opravdu je to tak. Ve hře jsou samozřejmě vášnivé polibky doprovázené pohyby jazyka. Takovéhle líbání dokáže spálit za minutu asi 5 kalorií. Vášnivá desetiminutová předehra už dokáže beze stopy zlikvidovat energetický příděl menšího zákusku. A to přece stojí za námahu.

Líbání posiluje organismus

Nejspíš to bude znít trochu nechutně, ale jen nevinný francouzák dokáže do vašeho organismu přenést až 300 různých druhů bakterií. Tělo se na tuto nevítanou armádu snaží připravit, a proto aktivuje imunitní systém. A jak se říká, opakování je matka moudrosti, takže každá další aktivace vaší imunity je rychlejší a přesnější. Běžné nemoci nemají proti takto trénované imunitě šanci. A kromě nebezpečných patogenů se dokáže účinněji vypořádat i s nejrůznějšími alergeny. Alergici by si tak do své lékárničky měli vedle inhalačního spreje zařadit také pravidelný přísun líbání.

Pomáhá ve výběru partnera

Zhruba 75% vztahů se rozpadá ihned po prvním polibku. Nevydařený polibek totiž dává tělu signál, že něco není v pořádku. Při líbání se navíc oba partneři přibližují těsně k sobě, což umožňuje důkladnější vzájemné „očichání.“ A nepříjemná „vůně“ oznamuje často nekompatibilitu genů, takže vám vaše podvědomí vztah zatrhne ještě dřív, než si to uvědomíte.


3 Comments

  1. Tarantino 25.6.2015 Reply
  2. Jana Šrámčíková 25.6.2015 Reply
  3. Pavlína 30.7.2015 Reply

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *